לסרטוני הדרכה ב YouTube

עריכה והתאמה אישית


המדור יעזור לכם, יועצי הנדלן, למצות את המרב מהתוכנות של הומלי-מבית מידן.
כאן, בתדירות של אחת לשבועיים, אפנה זרקור לאחת מהאפשרויות הרבות שקיימות ב-WebTiv.
אמרתי "תוכנות" כי הכוונה לכסות בפינה זו גם את השימוש בפרסום בקליק ובאתר המודולרי, שתי התוכנות הנפוצות במאות משרדים.
בואו נתחיל – הפעם ברצוני שתשימו לב שישנן אפשרויות רבות של עריכה שרשאים לבצע רק מנהלי המשרד. הסיבה לכך היא שחלק גדול מהשינויים משפיע על כלל המשרד. כולכם צריכים להיות מודעים לאפשרויות הקיימות ולבקש ביצוען במידה שנראה לכם שהשינוי יכול לעזור לכם.

להלן אפשרויות העריכה:

א. להתאים את מבנה טבלת החיפוש לצרכיו של כל אחד מיועצי הנדל"ן במשרד. התוכנה "יודעת" לאפשר לכל אחד להשתמש בחלוקה אחרת של שורת התמצית כ"ברירת המחדל" ולעבור מתצוגה אחת לאחרת על פי הצרכים באותו רגע.

דוגמא:
  • נניח שבונים תצוגה שמפנים ללקוח בלי פרטים מזהים של כתובת, טלפונים ושם
  • תצוגה המותאמת לקובצי אקסל (אס.אם אס, גיבוי)
  • תצוגה המותאמת להדפסת דוח לשימוש בשטח.

לכל מצב תהיה תצוגה מתאימה ואליה נעבור בקלות (למטה בצד שמאל).
כאמור כל אחד יכול לבחור את התצוגה בה הוא משתמש בשגרה שתופיע בכניסה שלו לתוכנה. האמור לעיל יכול להיות שונה מקטגוריה אחת לאחרת (מכירה, השכרה, עסקים...).

ב. להגדיר חיפושים בהם משתמשים לעתים תכופות כחיפושים מועדפים (יופיעו בכוכב הצהוב) וכל יועץ יכול לבחור באחד מהמועדפים כחיפוש שיופיע אצלו כברירת מחדל בכניסה לתוכנה.

דוגמא:
  • סוכן עובד רק בשכונות מסוימות בתל אביב – אפשר להגדיר פעם אחת את החיפוש עם השכונות הנ"ל כחיפוש מועדף ולאחר מכן נגדיר את החיפוש הזה כברירת מחדל בתצוגה עבור אותו סוכן באותה קטגוריה (מכירה, השכרה...)
  • נניח שהדרישה במשרד מסוים לנכסים עם גינה חוזרת לעתים תכופות. נגדיר את הנכסים: בית, קוטג', וילה, דירת גן וניתן שם לחיפוש – "עם גינה". החיפוש יופיע כאמור במועדפים ונוכל לבחור בו כל פעם שנצטרך.

ג. אפשר לערוך את מצב התיווך. כידוע מצב התיווך יוצר התאמה בין קונה למוכרים ובין מוכר לקונים. התאמה זו נעשית על פי שדות מסוימים – עיר, מחיר, חדרים וכו'. אפשר לשנות את השדות ש"משתתפים" בהתאמה זו.

דוגמא:
  • נניח שהמשרד עובד בעיר אחת בלבד ולכן הוא מוותר על השדות עיר2 ואזור2 ושכונה2 ומוסיף נניח מ. שמש וממ"ד.

ד. אפשר לערוך גם את הכרטיס בקטגוריה מסוימת. גם פה האפשרויות רבות: שינוי כותרת שדה, מחיקת שדה, הוספת שדה, שינוי מיקום ועוד. כאן כדאי להיזהר וגם משתמש ראשי שאינו בטוח שהוא שולט במשמעויות מהשינוי עדיף שיתקשר לתומך שלו במאגרי נדל"ן.


טיפ

אל תשנו את מספר הטלפון הראשון (טלפון1) – הוא משמש בין היתר לזיהוי הקשר בין כרטיס מאגר לכרטיס משרד!!!!! אם המספר לא רלוונטי רשמו בהערה1 (משמאל) – לא רלוונטי.