לסרטוני הדרכה ב YouTube

אבטחת מידע


הנתונים שנצברים במשרד תיווך הם הנכס העיקרי של יועצי הנדל"ן באותו משרד.

המידע הייחודי שנרשם בתוכנת תיווך שפועלת באינטרנט טוב שיישמר לבל ייחשף למי שאינו מורשה. במאמר זה אפרט לכם מה חברת "הומלי" תורמת לקיום אבטחה ברמה גבוהה ומה אתם יכולים באמצעות כללים פשוטים לתרום לכך.

חוות השרתים

בחרנו בקפידה חוות שרתים מוכרת, חדשנית ובעלת מוניטין החברה נקראת Triple C הממוקמת בקריית אריה שבפתח תקווה. בחווה נוקטים באמצעים רבים על מנת לאפשר לנו רצף עבודה גם במצבים של תקלות חשמל (מקור אספקה חלופי וגיבוי מלא של גנרטורים).

הנתונים מאובטחים ברמה גבוהה וקשה מאד לפרוץ את מעגלי האבטחה שהם נוקטים בהם על מנת להבטיח שלא יכול שיבוש בנתונים ולא יזלוג לגורם כלשהו.

רכשנו מהחווה שירות גיבויים יומי הנשמר בשכבות שונות, במשך שבוע לאחור, כך שאפשר לחזור בכל רגע לאחד מהגיבויים מהשבוע האחרון. הגיבויים הם על כלל הנתונים גם של המאגר וגם הנתונים הבלעדיים של כל משרד בנפרד. מדובר על גיבוי הכולל את הטקסטים, וכן את התמונות, הקבצים והקישורים. הגיבוי לא נשמר רק בחווה בארץ אלא גם בשרתים מעבר לים.

מדיניות פרטיות

באתר החברה webtiv.co.il תוכלו למצוא תחת הכותרת "אודות החברה" את ההצהרה שלנו לגבי המדיניות לשמירת הפרטיות של כל אחד מלקוחותינו – כדאי לקרוא. אנחנו מתחייבים בין היתר לא לעשות שימוש בנתונים שלכם לכל מטרה שהיא.

אנחנו מקפידים בחברה לא לתת גישה למחשבים שבהם נתונים לאף אחד מלבד בעלי החברה שמבינים היטב ששמירת הסודיות והבלעדיות לנתונים היא תנאי לקיומה של החברה.

המוניטין שרכשנו ב 25 שנים אחרונות מצביע, מן הסתם, על אחריות והבנה עמוקה של חשיבות הנושא.

כללים בסיסיים

במשרד צריך לנהוג בזהירות ולהקפיד על מספר כללים פשוטים.
  • יש לבחור סיסמת כניסה משמעותית ולא לגלותה לאף אחד. גם לא לקולגות במשרד. היחידים שיוכלו לדעת מה היא הסיסמא שבחרת הם מנהלי המשרד.
  • החלף את הסיסמא לעתים תכופות ובכל פעם שנדמה לך שמישהו צפה בך בעת כתיבת הסיסמא.
  • אם מישהו מהמשתמשים בתוכנה הפסיק לעבוד במשרד, מנהלי המשרד צריכים לנתקו מייד ולהחליף את כל הסיסמאות של המשתמשים.
  • כדאי לצאת מהתוכנה כאשר אנחנו עוזבים את עמדת המחשב. כלל זה מקבל משנה תוקף אם יש מידור מידע בין המשתמשים במשרד ו/או יש סיכוי שגורם חיצוני יוכל לגשת למחשב בזמן שאנחנו בחוץ.
  • כל הכללים לעיל מחייבים הקפדה על ידי "משתמש ראשי" באחריות גדולה יותר.

מידור והגבלות

ישנן אפשרויות מגוונות לחסום מידע מיועצים שאינם רשאים לצפות בו.

מנהלי המשרד אמורים להכיר אפשרויות אלה של הרשאות.

ההגבלות האפשריות הם ברמה של:
  • מידע שמנהלי המשרד החליטו שהוא אישי של סוכן ולא משותף לכולם.
  • הגבלה בצפייה או רק בעדכון.
  • הגבלה בשינוי/עדכון שדות מסוימים בכרטיס
  • הגבלה גורפת לעבוד בתוכנה בקטגוריה מסוימת (מכירה, השכרה, עסקים, מגרשים).
  • הגבלה לעבוד מחוץ למשרד.

ייצוא Excel

מנהלי המשרד (או מי שמורשה לכך) יכולים לבצע מידי פעם ייצוא הנתונים החשובים (נניח את כל הלקוחות וכן את המוכרים שהמשרד מטפל בהם) לתוכנה אוניברסאלית של מיקרוסופט שנקראת אקסל.

קיימת תצוגה שנקראת "מלא" שמכילה את רוב הנתונים בכרטיס (אפשר גם לערוך תבנית זו כרצונכם) מציגים את כלל הרשומות שאנחנו חפצים לייצא, עוברים לתצוגה "מלא", לוחצים על קובץ ובוחרים "יצוא לאקסל.

הפעולה קלה ומהירה ונותנת לכם שקט ובטחון נוסף לשלמות הנתונים שלכם וגם להרגיש חופשי למסור את הנתונים למי שתחפצו.


טיפ

אם קיבלתם בתהליך הייצוא לאקסל, בטבלת החיפוש, יותר מדף אחד אז תבצעו יצוא של הדף הראשון, תעברו לדף הבא ותבצעו ייצוא נוסף (נניח עם שם בתוספת 2).