לסרטוני הדרכה ב YouTube

כרטיס מאגר / משרד


ברור לכולנו שארגון המידע לגבי נכס ושליטה בשינויים שחלים הוא מרכיב חשוב במימוש העסקה באמצעות המשרד.

היה טוב אם הנתונים היו חד ערכיים לכל אורך הדרך ולא היה מחיר אחד שמפורסם עלי ידי הלקוח בלוח ומחיר אחר שיועץ הנדל"ן יודע עליו.

היה טוב אם השטח הבנוי המפורסם במודעה הוא השטח שרשום בטאבו.

היה קל יותר לשלוט בנתונים אם הפינוי לא היה משתנה, כיווני האוויר במודעה נכונים וכו'.

כמובן שהמצב מורכב הרבה יותר ובכל זאת צריך לשלוט כדי להפגין מקצועיות ולדעת לתמרן ולהוביל נכון.

בעבר (בתוכנה המשרדית) ניסינו לפתור מורכבות זו באמצעות הגדרות שונות אבל תמיד היה חוסר מהותי בנתונים חשובים. הפתרון שבחרנו בו הוא מקורי והבנת ההיגיון תסייע לכם למצות את מה שמובנה בתוכנה. זו היא תכלית מאמר זה.

אפשר לומר באופן כללי וציורי שהנתונים לגבי נכס מסוים רשומים על "דף" כאשר בצידו האחד רשומים הנתונים כמו שהמאגר יודע (פרטי המודעה ומעקב טלפוני) ובצידו השני הנתונים הם אלה שהמשרד מכיר (מתוך ביקור בנכס, בחינת נסח טאבו ושיחות עם הלקוח). כמובן שהפרטים ששונו במשרד ומופיעים ב"כרטיס משרד" הם לשימושו של המשרד בלבד ללא כל אפשרות של משרד אחר לצפות בהם.

כרטיס המשרד נוצר באופן אוטומטי עם השינוי הראשון שמישהו מאנשי המשרד ביצע ומאותו רגע הנתונים שיופיעו בטבלה ובפרטי הכרטיס הם אלה שהמשרד רשם. נניח ששיננו מחיר שהיה במאגר 1100000 ₪ ל 1050000 ₪. מרגע זה המחיר שיוצג בטבלת החיפוש הוא 1050000 וכאשר נלחץ על "פרטים" נראה בשדה מחיר 1050000.

כדי להקל עליכם לדעת שהמחיר המפורסם (בכרטיס מאגר) הוא 1100000 נקטנו במספר טכניקות:

  • כשנכנסים לפרטי הנכס נראה שישנה מסגרת בצבע אדום סביב "כרטיס משרד" אפשר להעביר את הנקודה ל "כרטיס מאגר" ולראות את הנתונים המוכרים למאגר (זהו צידו השני של ה"דף").
  • צבע הרקע של ערך המחיר – 1050000 יהיה אפור (גם בטבלת החיפוש וגם בפרטי הכרטיס).
  • כאשר "נעמדים" עם העכבר על הערך 1050000 נקבל בצהוב "הערך במאגר הוא 1100000".
  • כאשר נלחץ למעלה על הכפתור עם הכוכבית (*) נראה את כלל השינויים שנעשו ובין היתר השינוי במחיר.

אחרי שהבנו את המורכבות בואו "נסבך" את הנושא עוד וזאת כדי להבין טוב יותר איך מתנהגת התוכנה כאשר מבצעים חיפוש כלשהו ? האם הבדיקה נעשית לגבי נתוני המאגר או אולי לגבי נתוני המשרד (מתוך הנחה שהנתון במשרד מעודכן יותר??). ובכן, התוכנה לא "מחליטה" מה מעודכן יותר המאגר או המשרד והחיפוש הוא משולב.

אדגים את הכוונה באמצעות אותה דוגמא שציינתי לעיל. נניח שמישהו מחפש נכסים ממחיר 1100000 עד 1300000 תוצאת החיפוש תציג גם את הנכס שבדוגמא למרות שנראה במבט ראשון את המחיר 1050000 שאינו תואם לכאורה לחיפוש. הנכס הוצג כי ב"צידו" השני (בכרטיס מאגר) המחיר הוא 1100000 וזהו ערך מתאים לחיפוש.

אם למישהו נדמה לרגע שהנתונים במשרד הם תמיד עדכניים יותר אז כמובן שזה לא תמיד נכון. ייתכן מאד שהמחיר המבוקש השתנה לאחרונה והמאגר עדכן על פי המודעה שהופיעה היום. שימו לב שחלק מהנכסים מתפרסמים כ"פרסום חוזר". כלומר פעם פורסם הנכס למכירה והפך ללא אקטואלי ועכשיו (נניח, אחרי שנתיים) חזר להיות אקטואלי עם מחיר אחר שהוא כמובן מעודכן יותר מהמחיר שידעו במשרד מהפרסום הקודם.

החיפוש הוא משולב כדי "לשמור" שלא ייעלם נכס למרות שיכול היה להיות רלוונטי. מוטב לקבל בחיפוש נכס שלא מתאים באותו רגע מאשר ייעלם נכס שיכול היה לסגור עסקה.

התמקדתי בדוגמא של מחיר אבל עקרון זה, של חיפוש משולב, קיים לגבי כל הנתונים: חדרים, שטח, תאריך עדכון וכו' – אז כאשר אתם רואים לרגע שמשהו לא מתאים לכם בחיפוש זה כנראה בשל החיפוש המיוחד שלנו – בדקו את הנתון בכרטיס מאגר ותראו שבכל זאת יש התאמה.

אסיים במה שרבים מכנים "הכוכבית הכחולה" - אני מכיר משרדים שהבוקר מתחיל (ובצדק) בטיפול בנכסים בהן הופיעה אותה כוכבית. מדובר באותה כוכבית שמציגה שינויים שחלו בנתוני הנכס אלא שהרקע כחול. יש לכך משמעות חזקה שכדאי לברר. המשמעות היא – חל שינוי מהותי (במחיר או בסטטוס) בנתוני המאגר !!!! חובה וכדאי להיכנס לפרטי הכרטיס לבדוק מה השתנה ? אולי נכס שהיה "לא אקטואלי" וחזר לשוק!? אולי המחיר ירד וכעת כדאי לטפל בו!? אולי הפך ל"לא אקטואלי" ואנחנו טיפלנו בו!? בלי ספק צריך לבדוק. לפעמים מספיק לראות את הקישור למודעה המקורית ולפעמים כדאי להתקשר לבעל הנכס ולברר.

בכל מקרה מעל הכוכבית יופיעו שני סימנים האחד V שמשמעותו העתק את השינוי המהותי גם לכרטיס משרד. והשני X שמשמעותו השינוי לא צריך להשפיע על נתוני המשרד. בכל מקרה צריך להחליט ולהקליק על אחד הסימנים. תאריך העדכון בכרטיס המשרד גם הוא ישתנה להיום ואם נחזור לטבלה נראה שהרקע הכחול נעלם.

הכוכבית הכחולה "זועקת" – "שימו לב" נתון חשוב שאינו נראה לעין (בכרטיס מאגר) התרחש – לפעמים התייחסות להתראה שווה כסף.


טיפ

לפעמים נדמה שהתוכנה לא ממיינת נכון את תאריכי העדכון. אחרי ההבהרות במאמר זה ברור שהמיון הוא נכון!! במידה שהנכס משויך למשרד אנחנו רואים בטבלה את תאריך העדכון של המשרד. אם תבדקו את תאריך העדכון של המאגר יתברר לכם שהמיון נכון.